Fotky do Booku a pro radost

Ten kdo se živí modelingem, nabízí se jako hosteska, nebo obchází castingy na reklamu, bude potřebovat fotky kterým se říká do booku. Sice je to nesmysl, protože book si budujete postupně a měli by v něm být fotky z předešlých zakázek, ale protože někdo má prostě dlouhodobě okurkovou sezónu, nebo začíná a myslí si že mu to usnadní prezentaci, nechá si udělat fotky, které do booku zařadí. Pak je tu kategorie těch kteří si dělají fotky na památku, pro sebe nebo partnera a pak je tu například kategorie, kde se jdete vyfotit, protože jste to dostali jako dárek. Můžete si nechat udělat 6 - 8 fotek (balíček který nabízím), nebo kalendář, popřípadě nějaké crazy fotky na tričko. Ať už spadáte kamkoliv, těším se na vás.  Cenu si můžete spočítat ve formuláři níže (v ceně není vizážistka a pronájem lokace (pokud se nějaký bude platit).

Vizáž, vlasy, někdy také jako MUA (MakeUp Artist)

Dlouhodobě spolupracuji a mohu doporučit následující vizážistky:

N. Turečková - FCB | K. Bartošková - FCB | S. Buchtová (není to manželka ani sestra, prostě coincidence) - FCB

Holky dělají i vlasy a v případě potřeby jsou schopné poradit se stylingem. Potřebuji tady tu stránku něčím zaplnit tak si pojďme říct co je to book, jak se nachystat na focení a proč to stojí peníze když někteří fotí zdarma (ani nebudu vyslovovat tu zkratku, protože mi z toho naskakuje kopřivka).

Formulář pro objednání


Vaše jméno
Nutno vyplnit!
Nutno vyplnit!
Váš e-mail
Nutno vyplnit!
Nutno vyplnit!
Kdy by se vám to hodilo?
Nutno vyplnit!
Nutno vyplnit!
V kolik hodin cca?
Nutno vyplnit!
Nutno vyplnit!
Kde chcete fotit?
Nutno vyplnit!
Nutno vyplnit!
Vyberte si balíček:
Nutno vyplnit!
Nutno vyplnit!

Líčení, vlasy, styling, atd. je na Vás.

Nutno vyplnit!
Nutno vyplnit!
Nutno vyplnit!
Nutno vyplnit!
Měli by jste si přečíst a odsouhlasit zpracování osobních údajů.
Měli by jste si přečíst a odsouhlasit zpracování osobních údajů.

Ale začněme fotogalerií jakožto referencí, že za své peníze dostanete víc než v mnohých případech jinde. Drtivá většina fotek v galerii je právě z kategorie „pro radost“, to znamená nemodelky, nemodelové.


 

BOOK

Book, model book, nebo portfolio. Jde o výběr fotek, který kvalitně representují model. To znamená, že v booku by měl být výběr těch nejlepších a nejzajímavějších fotek, které nafotí model během své kariéry. Fotky v booku by měly být od různých fotografů, s líčením od různých maskérů, focené za různých podmínek, aby byly dostatečně různorodé a co nejkomplexněji reprezentovaly model. Fotky v booku by měly ukazovat, jak rozmanitě model/ka může vypadat. Book pro modelky/y by měl obsahovat i fototesty a neměly by chybět ani snapshoty, to znamená jak aktuálně vypadáte.

 

PŘED FOCENÍM

Přijďte nenalíčená/ý, mějte upravené obočí, nezapomeňte na manikúru /pedikúru. Den před focením si umyjte vlasy, nežehlit. Den před focením by jste také neměli pít alkohol, příliš mnoho kávy, nepřehánějte to s kouřením, neopalujte se, nechoďte do solárka, na kosmetiku, nepřiměřeně se nevystavujte slunci. Dopřejte si pokud možno co nejvíce spánku. Sebou si vezměte boty na podpatku, lodičky, baleríny atd. Několik stylingů dle vlastního výběru. Džíny, tílka, šaty, barevné trika, sukně, zajímavé doplňky, čepice, klobouky … Různé spodní prádlo pokud se fotí glamour (tady je ideální vzít si bezešvé tělové spodní prádlo a na to se pak převlékají další varianty). Oblíbené předměty, doplňky, bižuterii a ideální je i předem poslat co by jste chtěli fotit, o jaké fotky máte zájem, to stejné by jste měli poslat i vizážistce, spolu se svojí fotkou, aby věděla co si nachystat a popřípadě aby mohl doporučit vhodnější variantu, hodící se ke tvaru vašeho obličeje, atd.

 

FOTOTESTY

Fototesty, nebo-li test shoot(s), jsou zkušební fotografie, které by měli budoucím klientům dát základní představu o možnostech modelky/a, fotogeničnosti a v neposlední řadě vhodnosti pro konkrétní zakázku či projekt. Fototesty/test shots/prezentační fotografie – jsou nedílnou součástí každého booku a každé prezentace modelky/la. Zpravidla se fotí s minimálním líčením, bez přehnaného stylingu, nebo výrazného účesu. Při fototestech jde především o výrazy tváře, úhly pohledu, a podobně. Fototesty jsou zpravidla černobílé. Doporučuji investovat do kvalitního fototestu, než vyhazovat peníze za různé „školy a kurzy pro modelky“, nejvíce se naučíte praxí. Na rozdíl od „kurzu pro modelky“, si z focení odnesete zkušenosti a pro modeling použitelné fotky. Více info na toto téma zde FOTOTESTY.

 

STOJÍ TO ZA TO?

Ať už jde o fototesty, fotky do booku, fotky jen tak pro radost, jako dárek, nebo na památku, produkce takových fotek nestojí pár korun a nejde to udělat za deset minut. Když pominu kolektiv lidí který se na focení podílí, tak fotografické vybavení či pronájem studia, materiál, získání dovedností i znalosti fotografa, to vše něco stojí. Co ještě je v ceně vám odkryje článek Jak si určit cenu. Výsledkem zpravidla nebývá více jak osm vybraných fotografií. Nemá cenu použít jich více, fotky jsou pak dosti podobné až opakující se, takže násobky uvedeného počtu již zpravidla nezvyšují hodnotu presentačního setu (série) fotografií. Samozřejmě i zde platí, že důležitější je kvalita než kvantita (to znamená, lepší je soustředit se na vytvoření několika opravdu kvalitních fotografií, než mít hromadu průměrných).

Tjádydádydááá, to je asi vše, těším se na vás.